دفتر طب ایرانی
ساعت: تاریخ: پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩
آرشیو اخبار


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

درخواست سخنگوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین از نهادهای پزشکی و درمانی

برای درمان کروناویروس جدید به تلفیق روش‌های طب سنتی چینی و غربی بپردازید

سخنگوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین از نهادهای پزشکی و درمانی درخواست کرد که در درمان کروناویروس جدید، از طب سنتی چین استفاده کرده و به تلفیق روش‌های طب سنتی چینی و غربی برای درمان این ویروس بپردازند.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، «می فنگ»، سخنگوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین، در نشست خبری روز چهارشنبه 14 اسفند (4 مارس) در پکن، با انتشار نسخه هفتم طرح معاینه و درمان کروناویروس جدید به‌عنوان آخرین نسخه از مطالعات کشور چین در این زمینه، گفت: در این نسخه هم اشاره شده است که منبع اصلی همه‌گیری ویروس کرونا، آلوده‌شده‌ها بوده و برخی مبتلایان که علایمی ندارند نیز احتمالا منبع سرایت ویروس هستند.

وی با بیان اینکه ذرات ریز آب دهان و تماس با فرد آلوده، راه‌های اصلی سرایت کروناویروس جدید هستند، افزود: علاوه‌براین، در فضایی بسته با آئروسول غلیظ نیز احتمال آلوده‌شدن به ویروس وجود دارد و با توجه به اینکه در ادرار و مدفوع مبتلایان هم ویروس کشف شده است، باید از آلودگی محیط به این موارد نیز پیشگیری کرد.

می در خصوص دیگر موارد مطرح‌شده در نسخه هفتم طرح معاینه و درمان کروناویروس جدید نیز گفت: در طرح جدید موضوعات مربوط به تغییرات پاتولوژی افزوده شده و عوارض بالینی، استانداردهای تشخیص، روش درمان و استانداردهای ترخیص از بیمارستان تکمیل شده است.

وی همچنین از روند صعودی میانگین بهبودی مبتلایان در «ووهان» و دیگر بخش‌های استان «هوبی» و دیگر مناطق کشور طی هفته گذشته خبر داد و تاکید کرد: دولت به‌طور مداوم در زمینه بهبود طرح تشخیص و درمان کروناویروس جدید اقدام کرده و برای درمان، از طب چینی سنتی و طب غربی استفاده می‌کند.

سخنگوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین از نهادهای پزشکی و درمانی درخواست کرد که در درمان کروناویروس جدید، از طب سنتی چین استفاده کرده و به تلفیق روش‌های طب سنتی چینی و غربی برای درمان این ویروس بپردازند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

1398/12/17 - ١٣:٣٥ / شماره خبر: ١٥٤٤٥٦ / تعداد نمايش: 180


ایران، تهران، شهرک غرب،بلوار ایوانک، ساختمان وزارت بهداشت، بلوک آ، طبقه ششم، دفتر طب ایرانی