دفتر طب ایرانی
ساعت: تاریخ: يکشنبه ٠٣ شهريور ١٣٩٨
آرشیو اخبار


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نماینده سازمان جهانی بهداشت:

طب ایرانی دارای قابلیت جهانی شدن است

نماینده سازمان جهانی بهداشت در همایش «طب سنتی ایرانی؛ یک دهه فعالیت آکادمیک، نقد گذشته، افق آینده»، بر حمایت این سازمان از جهانی شدن طب ایرانی تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، دکتر «کریستف هاملمن»، نماینده سازمان جهانی بهداشت، در همایش «طب سنتی ایرانی؛ یک دهه فعالیت آکادمیک، نقد گذشته، افق آینده»، گفت: طب ایرانی دارای قابلیت جهانی شدن است و سازمان جهانی بهداشت باید از جهانی شدن آن حمایت کند.

وی طب سنتی را بخشی از فرهنگ و میراث ملل مختلف دانست و افزود: قدمت طب سنتی در ایران حتی به دوران پیش از دانشمندان به‌نام یونانی مانند بقراط برمی‌گردد و سرآمد آنها حکیم ابن سینا است که به‌عنوان پرچمدار طب ایرانی در دنیا شناخته می‌شود.

در این همایش همچنین دکتر «سانیانگ آن»، کارشناس و نماینده طب سنتی و تلفیقی دفتر مرکزی سازمان جهانی بهداشت در ژنو، به ارائه توضیحاتی در خصوص استراتژی‌های سازمان جهانی بهداشت برای ادغام خدمات طب سنتی در نظام سلامت کشورها، پرداخت.

همایش ملی «طب سنتی ایرانی؛ یک دهه فعالیت آکادمیک، نقد گذشته، افق آینده»، سوم و چهارم بهمن ماه سال جاری با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوست

1397/11/03 - ١٤:٢١ / شماره خبر: ١٤٩٤٣٤ / تعداد نمايش: 66


ایران، تهران، شهرک غرب،بلوار ایوانک، ساختمان وزارت بهداشت، بلوک آ، طبقه ششم، دفتر طب ایرانی