دفتر طب ایرانی
ساعت: تاریخ: يکشنبه ٠٣ شهريور ١٣٩٨
آرشیو اخبار


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی

از سامانه ملی طبقه‌بندی بیماری‌ها و اقدامات در طب ایرانی رونمایی شد

با حضور نمایندگان سازمان جهانی بهداشت، از سامانه ملی طبقه‌بندی بیماری‌ها و اقدامات در طب ایرانی، در همایش ملی «طب سنتی ایرانی؛ یک دهه فعالیت آکادمیک، نقد گذشته، افق آینده»، رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، از سامانه ملی طبقه‌بندی بیماری‌ها و اقدامات در طب ایرانی که با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، توسط دانشکده طب ایرانی و دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مدت دو سال آماده شده است، در همایش «طب سنتی ایرانی؛ یک دهه فعالیت آکادمیک، نقد گذشته، افق آینده»، رونمایی شد.

ایجاد این سامانه ملی، مقدمات ورود طب ایرانی را در نظام طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها(ICD) بیش از پیش فراهم کرده است و این امکان وجود دارد که با انجام اصلاحات لازم تا پیش از نهایی شدن ویرایش یازدهم این نظام، کدینگ بیماری‌های طب ایرانی نیز به آن اضافه شود.

گفتنی است، سازمان جهانی بهداشت از سال 2016 اقدام به وارد کردن طبقه‌بندی بیماری‌ها به شیوه طب‌های سنتی در ویرایش یازدهم نظام طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها(ICD11) کرده و پیش از این تنها چین دارای سامانه طبقه‌بندی بیماری‌ها به سبک طب سنتی کشور خود بوده و آن را در ویرایش یازدهم این نظام طبقه‌بندی بین‌المللی جای داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوست

1397/11/03 - ١٤:٤٥ / شماره خبر: ١٤٩٤٤٨ / تعداد نمايش: 184


ایران، تهران، شهرک غرب،بلوار ایوانک، ساختمان وزارت بهداشت، بلوک آ، طبقه ششم، دفتر طب ایرانی