دفتر طب ایرانی
ساعت: تاریخ: دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
آرشیو اخبار


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر بهداشت در مراسم قدردانی از خدمات سرپرست سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت:

تلاش‌های دکتر خدادوست برای حفظ و ارتقای جایگاه طب ایرانی، قابل تقدیر است

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، در مراسم قدردانی از خدمات دکتر «محمود خدادوست»، اقدامات پیگیرانه و مجدانه ایشان را شایسته بالاترین تقدیرها دانست و بر لزوم افزایش تعداد متخصصان فعال در حلقه طب سنتی علمی، تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، دکتر «محمدرضا شمس اردکانی»، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در این مراسم، با قدردانی از اقدامات پیگیرانه و مجدانه دکتر خدادوست در راستای حفظ و ارتقای جایگاه طب ایرانی،‌ گفت: دکتر خدادوست شایسته بالاترین تقدیرها و بزرگداشت‌ها است، چراکه همواره در تمام تصمیمات و اقدامات حضور داشته است و در زمانی که همه طب سنتی را تنها گذاشتند، او آن را رها نکرد.

وی شارلاتانیزم را تنها مختص حوزه طب سنتی ندانست و افزود: در تمام عرصه‌ها و مشاغل شاهد انجام اعمال خلاف هستیم، اما این موجب نمی‌شود که تمام فعالان آن عرصه مورد بازخواست و هجمه واقع شوند.

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: مسئله مهم کاهش تعداد و نسبت خلافکاران است و این تنها با افزایش تعداد متخصصانی که در حلقه طب سنتی علمی مشغول به فعالیت هستند، تحقق می‌یابد.

در ادامه این مراسم، دکتر «محمود خدادوست»، سرپرست سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت نیز با قدردانی از حضور پرشور متخصصان و اعضای هیات علمی و زحمات برگزارکنندگان مراسم، گفت: تلاش ما برای حفظ طب ایرانی در نظام سلامت، به پشتوانه حمایت‌های معنوی استادان بزرگ و پیشکسوتانی انجام می‌شد که ذی‌نفع این حوزه نبودند، اما برای ارتقای آن فعالیت می‌کردند و می‌توان آنها را پرچمداران اصلی طب ایرانی نامید.

وی افزود: دکتر شمس اردکانی یکی از این پرچمداران است و زحمات ایشان در راه‌اندازی آکادمیک رشته طب ایرانی، بر هیچ کس پوشیده نیست.

خدادوست با گرامی‌داشت نام استاد مرحوم، دکتر محمدمهدی اصفهانی، گفت: ایشان سنگ صبور واقعی در ناملایمات بودند و همواره با دعوت به آرامش و صبوری، ما را به ادامه مسیر پیش رو تشویق می‌کردند.

وی با ذکر نام، از دیگر بزرگان و پیشکسوتان حوزه طب ایرانی نیز یاد کرد و با تاکید بر تلاش برای برافراشته ماندن پرچم طب ایرانی، افزود: باید بکوشیم پرچمداری اصلی در نظام سلامت، به دست دانش‌آموختگان طب ایرانی بیفتد و با عمل به رسالت خود در توسعه طب ایرانی به‌عنوان یک مکتب طبی موثر و کم‌هزینه و مبتنی بر باورهای مردم که می‌تواند به حوزه سلامت کمک کند، یک خدمت ایمن و موثر و به دور از افراط و تفریط را به مردم هدیه کنیم، زیرا اگر نتوانیم به نیاز مردم پاسخ دهیم، فضا را به افراد بدون صلاحیت که با اهداف مادی وارد این حوزه شده‌اند، می‌سپاریم.

خدادوست با قدردانی از زحمات مسئولان و مدیران ارشد چه در سطح دانشگاه‌ها و چه در وزارت بهداشت در دوران مسئولیت خود و ابراز خوشحالی از سپردن پرچم طب ایرانی به یکی از پیشکسوتان اصلی این حوزه، تاکید کرد: حتما همه به‌عنوان سربازان این مکتب طبی وظیفه داریم در ادامه مسیر، در کنار استاد دکتر شمس و دیگر استادانی که در این مسیر همواره همراه ما بودند و در ادامه مسیر هم حتما ما را همراهی می‌کنند، در حد توان و بضاعت خود کمک کنیم تا بتوانیم آنچه را به صلاح نظام سلامت و مردم و جامعه است، محقق سازیم.

گفتنی است در پایان این مراسم، با اهدای هدایایی، از زحمات و خدمات دکتر محمود خدادوست، سرپرست سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، قدردانی شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

1398/04/12 - ١٨:٢٦ / شماره خبر: ١٥٢٠٤٤ / تعداد نمايش: 318


ایران، تهران، شهرک غرب،بلوار ایوانک، ساختمان وزارت بهداشت، بلوک آ، طبقه ششم، دفتر طب ایرانی